Svendborg Sunds Sejlklub · +45 62 20 99 60  
 
       
 
 

Kontaktpersoner & afdelinger


Bestyrelsen:

 

Formand

ledig

 

formand@sss.dk
       
Næstformand          Christian Hammerich    naestformand@sss.dk
       
Kasserer          Frantz Christensen 22169648  kasserer@sss.dk
       
Sekretær       Sanne Thiele   sekretaer@sss.dk
       
Ungdom Mogens Larsen    ungdom@sss.dk eller ml@metrotile.dk 
       

Voksenjoller: OK,

Hobie, Wayfarer,

49er, e-jolle, Laser

Anders Østergaard 22111486 ok@sss.dk
       
Sejlerskole Per Lorenzen   sejlerskole@sss.dk

            

 

Andre kontaktpersoner uden for bestyrelsen:

 

Sponsor adm. Henrik Meulengracht 32324006 sponsorer@sss.dk

Klubblad

Tonny Schnoor 22245697

klubblad@sss.dk

Vinterplads / kølbåde

(fælles søsætning / optagning)

Kjeld Hansen 21685536 vinter@sss.dk
Måler

Uffe  Lindhard 

Ole Jørgensen

62202494 

62208507  

maaler@sss.dk 
 Revisor

Ove Boenæs

Mads Kirchheiner

62208882 

40456560 

 
Hjemmeside

Webmaster: Iver Midtiby

Ungdom: Signe Jensen

Voksenjoller: Anders Østergaard

Ad hoc: Kjeld Hansen

Sejlerskole: Per Lorenzen

 

webmaster@sss.dk

Seniorklub Frantz Christensen 22169648 kasserer@sss.dk

 

 

 

 


 



 

 

 

 
 
 
Uptime-IT ApS